Naslovnica VIJESTI INFO PRVENSTVO BIH ZA KOŠARKAŠE: DERBI ZAČELJA PRIPAO PROMU

PRVENSTVO BIH ZA KOŠARKAŠE: DERBI ZAČELJA PRIPAO PROMU

110

U 19.kolu košarkaškog Prvenstva BiH Vogošća je na domaćem terenu doživjela novi poraz. Ovaj put bolja od Vogošće bila je ekipa Promo iz Donjeg Vakufa rezultatom 114:88. Iako rezultat govori suprotno ovo je bilo jedno od najboljih izdanja Vogošće ove sezone od kako su u izmjenjenom, odnosno podmlađenom sastavu. Početak utakmice pripao je gostima koji su već na kraju prve četvrtine napravili prednost od 25 poena, bilo je 40:15. U nastavku utakmice igrači Amara Kurspahića su bolje zaigrali, nisu se predavali do kraja. U posljednjoj četvrtini Vogošćani su se primakli na samo 8 poena zaostatka, ali više od toga nisu mogli. Gosti iz Donjeg Vakufa su iskusno priveli utakmicu kraju i slavili pobjedu 114:88.

Kod Vogošće najraspoloženiji su bili Williams koji je postigao double-double učinak od 34 poena i 13 skokova, a sa 32 poena i 18 skokova pratio ga je Tuljković. U gostujućem sastavu nekadašnji igrač Vogošće, a sada u dresu Proma Fazlić postigao je 32 poena.

Do kraja regularnog dijela sezone ostala su još 3 kola. Vogošća u naredna dva kola gostuje Širokom, odnosno Leotaru, dok će u posljednjem kolu dočekati Spars. Promo će odigrati dvije utakmice u Donjem Vakufu protiv Leotara i Igokee, a još će gostovati ekipi Spars. Nakon tih utakmica igraće se Liga za opstanak u kojoj će obje ove ekipe trebati igrati mnogo bolje ukoliko im je cilj da ostanu u ovom rangu takmičenja.