Naslovnica VIJESTI INFO PRVENSTVO BIH ZA KOŠARKAŠE: BOLJA IGRA VOGOŠĆE ALI I DALJE BEZ POBJEDE

PRVENSTVO BIH ZA KOŠARKAŠE: BOLJA IGRA VOGOŠĆE ALI I DALJE BEZ POBJEDE

101

I nakon devetog odigranog kola košarkaši Vogošće ostaju bez pobjede u Prvenstvu BiH. Ovaj put pun plijen ide aktuelnom šampionu, ekipi Širokog, koji su slavili rezultatom 86:94.
Jedina bh ekipa koja igra konstantno dobro i u domaćem šampionatu i u ABA 2 ligi već na početku susreta pokazala je da njihovi trenutni rezultati nisu puka slučajnost. Nakon početnih 2-0 Vogošće preokrenuli su rezultat i cijelim tokom meča držali vodstvo u svojim rukama. Već nakon nekoliko minuta ta prednost je bila dvocifrena (11:22) a do kraja prvog poluvremena otišla je do maksimalnih +18, 39:57.
Početkom drugog dijela domaća ekipa se budi, zaigrali su puno bolje u odbrani i više sarađivali u napadu što se pokazalo efikasno pa se razlika Širokog počela smanjivati. Na samom ulazu u posljednji period razliku gostiju sveli su na svega 3 poena (67:70). U rezultatskoj klackalici do kraja utakmice Vogošćani su imali svoje šanse za potpuni preokret ali ih nisu iskoristili. Pobijedila je ekipa Širokog a Vogošćanima ostaje žal što ovakve partije nisu prikazivali u nekim od prethodnih utakmica jer u tom slučaju vjerovatno ne bi bili prikovani za dno tabele.
U narednom kolu Vogošća je ponovo domaćin, ovaj put ekipi Leotara. Možda i posljednji voz za spas sezone i prilika za konačno prvu pobjedu u sezoni.