Naslovnica VIJESTI INFO PRVA RUKOMETNA LIGA JUG: IZVIĐAČ BOLJI OD VOGOŠĆE 2

PRVA RUKOMETNA LIGA JUG: IZVIĐAČ BOLJI OD VOGOŠĆE 2

462

U okviru 16.kola Prve rukometne lige FBiH grupa Jug RK Izviđač 2 je u dvorani „Amel Bečković“ savladao RK Vogošća Poljine Hills 2 rezultatom 33:23. Bolju igru u prvom poluvremenu gosti su krunisali razlikom od +8 i rezultatom 17:9 sa kojim se otišlo na odmor. U nastavku su Vogošćani zaigrali bolje i sredinom drugog poluvremena prepolovili vodstvo Izviđača na 4 pogotka, ali više od toga nisu uspjeli. Dodatni hendikep za trenera Vogošće Amara Čavčića bila je i povreda najefikasnijeg igrača Tarika Fazlića koji je utakmicu morao napustiti u drugom poluvremenu. Sami kraj meča pripao je gostima koji su na kraju zasluženo slavili 33:23.

Najbolji strijelac je bio igrač Izviđača Mihael Bebek koji je postigao 11 pogodaka a 3 manje postigao je Tarik Fazlić. Golman Vogošće Bekir Čordalija upisao je 9 odbrana a isti broj odbrana imao je i Ivan Herceg na golu Izviđača. U narednom kolu Vogošća Poljine Hills 2 gostuje Briješću a Izviđač 2 igra protiv Iskre.