Naslovnica VIJESTI INFO PRVA POBJEDA RUKOMETAŠA VOGOŠĆE U LIGI ZA PRVAKA

PRVA POBJEDA RUKOMETAŠA VOGOŠĆE U LIGI ZA PRVAKA

288

U odličnoj atmosferi pred više od 700 svojih navijača igrači RK „Vogošća Poljine Hills“ savladali su „Izviđač“ iz Ljubuškog rezultatom 34:26 i stigli do prve pobjede u Ligi 4 – doigravanju za prvaka BiH. Duel najbolje odbrane lige (RK Vogošća PH) i najboljeg napada (RK Izviđač) pripao je momcima Danijela Riđića koji su od prvog trenutka zatvorili prilaze golu Šabanovića i nakon početnih 1-0 za goste serijom od 4-0 preokrenuli rezultat i prešli u vodstvo koje nisu ispuštali do kraja susreta. Prvi gol iz igre „Skauti“ iz Ljubuškog postižu tek u 9-toj minuti a do kraja prvog poluvremena prednost za „Vogošću“ raste iz minuta u minut i zaustavlja se na +7 na kraju prvih 30 minuta igre (18:11).
I u nastavku domaći igraju svoju igru i ne dozvoljavaju igračima „Izviđača“ da priđu na više od 5 golova zaostatka. U posljednjih deset minuta susreta održavaju prednost od +9 a u posljednjom napadu na susretu, sa dva igrača manje nesmotreno gube loptu i dozvoljavaju da Kristijan Jarak sa sedam metara postavi konačan rezultat susreta – 34:26.
Utakmicu su obilježile jake odbrane što je rezultiralo i velikim brojem isključenja – 22 min za Vogošćane i 16 min za igrače Izviđača a zbog međusobnog koškanja na kraju prvog poluvremena direktne crvene kartone zaradili su Jelačić i Šarac. Međić sa 10 i Divković sa 9 pogodaka nosili su svoju ekipu a doprinos pobjedi dali su i golmani Šabanović (10 odbrana) i Haseljić (2 odbranjena sedmerca). Na drugoj strani najbolji strijelac bio je Josip Ereš (7 golova), uvijek raspoložen u duelima protiv Vogošće dok su golmani gostiju zabilježili ukupno 16 odbrana – Tolić 11 i Ivanković 5.
RK „Vogošća Poljine Hills“ svoj naredni susret igra u srijedu u Banjaluci protiv „Borca“ koji je večeras remizirao u Maglaju (26:26) i još uvijek nije osjetio slast pobjede u Ligi 4. Naredni domaći susret je u subotu 14.05. protiv „Maglaja“.

RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS – RK IZVIĐAČ 34:26 (18:11)
Vogošća, SD Amel Bečković; gledalaca: 700; sudije: Saša Pandžić, Boris Šatordžija; delegat: Srećko Delhunija
Sedmerci: Vogošća PH 7 (7), Izviđač 8 (5); Isključenja: Vogošća PH 22 min, Izviđač 16 min.
VOGOŠĆA PH: Šabanović (10 odbrana, 1 sedmerac), Haseljić (2 odbrane, 2 sedmerca), Geko 1, Džinović 2, Smajilbegović, Bečić 3, Korjenić 2, Međić 10 (1), Ovčina 3, Tufekčić 2, Jelačić 1, Divković 9 (6), Đapo, Pandžić, Kadrić, Dedajić 1; trener: Danijel Riđić
IZVIĐAČ: Tolić (11 odbrana), Ivanković (5 odbrana), I. Ereš, Miličević 1 (1), J. Ereš 7 (4), Grgić, Mandić 4, Marković, Čutura, Jarak 2, Šarac 1, A. Grbavac 6, J. Grbavac 4, Pavlak, Hrstić 1, Rodin; trener: Zdenko Grbavac.