Naslovnica VIJESTI PREMIJER RUKOMETNA LIGA BIH: +13 VOGOŠĆANA PROTIV KRIVAJE ZA VRH TABELE

PREMIJER RUKOMETNA LIGA BIH: +13 VOGOŠĆANA PROTIV KRIVAJE ZA VRH TABELE

282

Prvi susret u obnovljenoj dvorani „Amel Bečković“ rukometaši RK „Vogošća Poljine Hills“ odigrali su u okviru 3.kola Premijer lige BiH protiv „Krivaje“ iz Zavidovića. Gosti koji su u prva dva kola zabilježili pobjede nisu uspjeli pružiti jači otpor Vogošćanima i na kraju susreta ispraćeni su kući sa 13 golova više u svojoj mreži – 36:23.
Već nakon prvih pet minuta i 5:0 za RK „Vogošća Poljine Hills“ bilo je jasno da domaći žele opravdati ulogu favorita u ovom meču. Jasmin Mrkonja, trener gostiju, pokušao je zatvoriti najopasnije u redovima „Vogošće“ Međića i Divkovića ali proradili su ostali i razlika u korist Vogošćana rasla je iz minuta u minut. Već na poluvremenu razlika je bila dvocifrena (21:10) da bi u drugom poluvremenu u nekoliko navrata iznosila i +14. Završeno je sa već spomenutih 36:23 što je „Vogošći“ bilo dovoljno za lidersko mjesto nakon ovog kola.
Što se tiče pojedinačnog učinka čak 12 igrača RK „Vogošća Poljine Hills“ upisalo se u strijelce u ovom susretu a prednjačili su Smajilbegović, Geko i Pekić sa po 5 postignutih golova. Gol više, 6, na drugoj strani upisao je Nikola Grujić, bivši igrač „Vogošće“. U drugom poluvremenu susreta briljirali su i golmani – Ismar Hadžić na golu „Vogošće“ ubilježio je 13 odbrana dok je na drugoj strani Rijad Polić zabilježio dvije manje (11).
U narednom kolu RK „Vogošća Poljine Hills“ gostuje ekipi „Goražda“.

Premijer rukometna liga BiH, 3.kolo:
RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS – RK KRIVAJA 36:23 (21:10)
VOGOŠĆA, SD Amel Bečković; gledalaca: 200; sudije: Grbić, Taletović; delegat: P. Marić
Sedmerci: Vogošća PH 9 (5), Krivaja 6 (4); Isključenja: Vogošća PH 8 min, Krivaja 4 min
VOGOŠĆA POLJINE HILLS: Šabanović (6 odbrana, 1 sedmerac), Hadžić (13 odbrana, 1 sedmerac), Džinović 3 (1), Bečić 4, Korjenić 1, Međić 3, Pekić 5, Tufekčić 1, Geko 5 (4), Jelačić -, Divković 2, Kreso 1, Kadrić 2, Dedajić 4, Smajičbegović 5, Đapo -; trener: Daniel Riđić
KRIVAJA: Selimbegović (1 odbrana, 1 sedmerac), Muhić (1 odbrana), Polić (11 odbrana, 2 sedmerca), Avdić 5 (2), Klis I. 2, Fejzić 3, Orhan 1, Došić -, Faljić -, Ljutić 1, Grujić 6 (2), Klis E. 1, Karanović -, Pedić 2, Mehić -, Huskić 2; trener: Jasmin Mrkonja