Naslovnica VIJESTI PORAZ RUKOMETAŠA VOGOŠĆE U LJUBUŠKOM , IZVIĐAČU NASLOV PRVAKA BIH

PORAZ RUKOMETAŠA VOGOŠĆE U LJUBUŠKOM , IZVIĐAČU NASLOV PRVAKA BIH

101

U okviru 5. kola Lige za prvaka BiH, RK Vogošća Poljine Hills poražen je u Ljubuškom od Izviđača rezultatom 29: 23. Izviđač je nakon 11 godina osvojio naslov prvaka BiH. U prepunoj dvorani u Ljubuškom vogošćani su igrali hrabro i odlučno od prve minute. Međutim, nošeni na krilima više od 5000 svojih navijača domaći igrači su prvi dio susreta završili u svoju korist. Bilo je 15:10. U drugom poluvremenu vogošćani su napravili seriju od 4:1 i smanjili prednost na dva gola razlike. Sredinom drugog dijela utakmice rukometaši Vogošće su kod rezultata 19:18 mogli izjednačiti , ali su „Skauti“ ponovo napravili osjetniju prednost i zasluženo slavili naslov prvaka BiH kolo prije kraja takmičenja u  Ligi 4. Čestite su upućene i rukometašima Vogošće , jer je za njih ovo bila veoma uspješna sezona. Priliku za osvajanje jednog trofeja RK Vogošća Poljine Hills imat će i u završnici Kup-a BiH koja se igra u Vogošći od 27.- 29. maja.