Naslovnica VIJESTI INFO POČELA FUDBALSKA LIGA KANTONA SARAJEVO

POČELA FUDBALSKA LIGA KANTONA SARAJEVO

230

Unis je na stadionu „Hakija Mršo“ u okviru prvog kola Lige KS – gupa A izgubio od Saobraćajca rezultatom 2:1. Prvo poluvrijeme pripalo je domaćoj ekipi koja preko Alena Smajića dolazi u vodstvo od 1:0. Do kraja je Unis imao još nekoliko sjajnih prilika, ali je ostao rezultat nepromjenjen. U nastakvu je stigla kazna, u 51. minuti gosti su preko Sakiba Ramića izjednačili na 1:1, a potpuni preokret stigao je u 80. minuti kada je rezervista Kemal Valjevčić pogodio za konačnih 2:1. U finišu utakmice Unis je ostao sa deset igrača, jer je Emir Hujić zaradio crveni kraton.

Ozren je pred domaćim navijačima gupe B Lige KS upisao visoku pobjedu protiv Dobrinje rezultatom 5:0. Sa nekoliko novih igraća cilj Ozrena ove sezone je zadržati postojeći kadar i uigrati ekipu za naredni period.