Naslovnica VIJESTI INFO POBJEDA VOGOŠĆANA ZA KRAJ SEZONE, TITULA IDE U BANJALUKU

POBJEDA VOGOŠĆANA ZA KRAJ SEZONE, TITULA IDE U BANJALUKU

213

Iako su ostvarili pobjedu u posljednjem kolu Lige 4 za prvaka BiH rukometaši Vogošće završili su na četvrtom mjestu na tabeli. U dvorani „Amel Bečković“ RK Vogošća Poljine Hills je rezultatom 23:21 savladao RK Borac, ekipu kojoj je odgovarao i poraz, ali i da Izviđač u Živinicama izgubi od Konjuha. To se na kraju i desilo, te su Banjalučani pažljivo pratili dešavanja u Živinicima i na kraju su titulu proslavili u Vogošći.

Od samog početka utakmice igrači trenera Gorana Tomića imali su prednost i nisu je ispuštali do kraja. Na poluvremenu je rezultat bio 15:11. U drugom dijelu utakmice domaći su otišli i na plus 6, međutim gosti se bude i nekoliko minuta prije kraja dolaze na gol zaostatka, više od toga nisu mogli. Završeno je 23:21 i radost je mogla da počne, s obzirom da je Konjuh savladao Izviđač.

Najbolji strijelci bili su Smajilbegović i Međić koji su postigli po 6 golova, a pratili su ih Bečić sa 5, te Vukičević i Majić sa po 4 pogotka. 14 odbrana ubilježio je Šabanović, a 10 Kosanović.

Iako su Ligu za prvaka završili na četvrtom mjestu Vogošćani su odigrali još jednu dobru sezonu. Regularni dio takmičenja završili su na liderskoj poziciji sa čak 13 poena prednosti nad drugoplasiranim Borcem. Još uvijek nije sigurno da li će RK Vogošća Poljine Hills i naredne sezone nastupati u Evropi.