Naslovnica VIJESTI INFO POBJEDA RUKOMETAŠA VOGOŠĆE U PRVENSTVU PRED UTAKMICU EHF CHALLENGE KUPA PROTIV BORCA

170

RK Vogošća Poljine Hills je pred domaćom publikom ostvario pobjedu u 7. kolu Premijer rukometne lige BiH protiv Leotara rezultatom 32:24. Bila je i ovo utakmica u kojoj je Vogošća dominirala i to protiv ekipe koja se nalazi u gornjem dijelu tabele. Prvo poluvrijeme pripalo je Vogošći koja je uspjela napraviti prednost od maksimalnih 7 golova koliko je bilo na kraju tog dijela. U nastavku utakmice osjetio se blagi pad igre u ekipi Danijela Riđića što su gosti uspjeli djelomično iskoristiti i smanjiti na 4 gola zaostatka, ali više od toga nisu mogli. Sa nekoliko vezanih golova Vogošća je privela utakmicu kraju do konačnih 32:24.

Sa sedam pogodaka Benjamin Čičkušić je bio najefikasniji na utakmici, pratio ga je Aleksandar Milojević koji je uspio postići 5 pogodaka. Golmani Damir Efendić i Marko Ivanković ubilježili su po 8 odbrana, dok je golman Leotara Luka Radović upisao 12. Ovo je Vogošći peta pobjeda ove sezone uz dva poraza, a i gosti iz Trebinja imaju isti skor.

U 8.kolu Premijer rukometne lige Vogošća igra u gostima protiv Slavije, a Leotar se u Trebinju sastaje sa Zrinjskim. Prije utakmice u prvenstvu Vogošću očekuje nastup u EHF Challenge kupu protiv Borca. Susret je na na rasporedu u subotu u dvorani „Amel Bečković“ sa početkom u 17 sati.