Naslovnica VIJESTI INFO POBJEDA RUKOMETAŠA VOGOŠĆE PRED ODLAZAK U GRČKU

POBJEDA RUKOMETAŠA VOGOŠĆE PRED ODLAZAK U GRČKU

311

Prvi meč 10.kola Premijer rukometne lige BiH odigran je večeras u dvorani „Amel Bečković“ a sastali su se stari rivali Vogošća i Maglaj. Utakmica je odigrana dan ranije u odnosu na druge mečeve jer već sutra Vogošćani putuju u Atinu gdje ih očekuje dvomeč sa AEK-om u okviru EHF Challenge kupa.
Ekipa Vogošće stigla je do četvrte prvenstvene pobjede rezultatom 29:25 i malo podigla atmosferu u ekipi pred teška dva meča koji ih očekuju u Grčkoj.
Već nakon pet minuta Vogošćani su imali prednost od 4:1 ali iskusna ekipa Maglaja uspjeva da do sredine poluvremena dođe do izjednačenja od 5:5. Nakon toga domaći prave veliku seriju od 5-0 i stižu do najvećih +5 na susretu, 10:5. Do kraja prvog dijela sačuvali su tri gola prednosti – 12:9.
U nastavku Maglaj ponovo prijeti i u dva, tri navrata stiže do samo jednog gola zaostatka ali više od toga nisu uspjeli. Raspoloženi Efendić na golu i brza realizacija nakon dobro odigrane odbrane bila je presudna u ovom meču pa je ekipa Vogošće rutinski privela utakmicu kraju sa novu zasluženu pobjedu.
Strahinja Travar i Mladen Bošković sa po 7 postignutih golova te Haris Buljina sa 5 predvodili su listu strijelaca Vogošće a golman Efendić kraj meča dočekao je sa skorom od 15 uspješnih odbrana. Na drugoj strani najprecizniji je bio Čičkušić sa 9 postignutih golova.
Igračima Vogošće želimo sretan put i puno sreće u Grčkoj u petak i subotu. Svoj naredni meč pred domaćom publikom igraju za desetak dana kada u Vogošći gostuje ekipa Goražda.