Naslovnica VIJESTI INFO POBJEDA KOŠARKAŠA VOGOŠĆE ZA DRUGO MJESTO NA TABELI

POBJEDA KOŠARKAŠA VOGOŠĆE ZA DRUGO MJESTO NA TABELI

178

Košarkaši Vogošće u posljednjem 22.kolu regularnog dijela A1 košarkaške lige BiH savladali su na domaćem parketu OKK Čelik iz Zenice (84:82) i osigurali drugo mjesto na tabeli pred Play-Off koji počinje narednog vikenda.
Zeničani koji su u prošlom kolu izgubili sve šanse za plasman u doigravanje rasterećeni su ušli u ovaj meč i pružili dostojan otpor Vogošćanima a pred kraj susreta imali su priliku i za potpuni preokret. Vogošća otvara utakmicu serijom od 7-0 i većim dijelom prvog poluvremena drži vodstvo da bi gosti sredinom drugog perioda serijom 15-2 potpuno preokrenuli rezultat i došli u prvo vodstvo na utakmici (30:33). Ipak Vogošćani do kraja ovog perioda uspjevaju preokrenuti rezultat i na odmor se odlazi sa +4 u korist domaće ekipe (47:43).
U drugom poluvremenu nošeni dobrom igrom prije svih Fazlića Vogošća podiže prednost do najvećih +13 (73:60) no gosti se još jednom vraćaju u meč i tri i po minute prije kraja utakmice stižu na svega dva poena zaostatka – 81:79. Do kraja smo vidjeli puno grešaka i izgubljenih lopti a tačku na i stavlja Rešidović svojom trojkom 40 sekundi prije kraja. Poraz Čelika ublažio je kapiten i najbolji igrač gostiju Avdibegović svojom trojkom dvije sekunde prije kraja.
Završilo je 84:82 za drugo mjesto na tabeli za Vogošću i prednost u polufinalnoj seriji Play-Offa protiv Bosne Royal. Najbolji pojedinac utakmice bio je Imran Fazlić sa 26 postignutih poena a u redovima Čelika 21 poen postigao je već spomenuti Avdibegović.

22.kolo A1 košarkaške lige BiH
KK VOGOŠĆA – OKK ČELIK 84:82
(24:16, 23:27, 26:19, 11:20)
Vogošća, SD Amel Bečković; gledalaca: 150; sudije: Nožinović S., Avdić M., Efendić M. (svi Tuzla)
VOGOŠĆA: Holjan 3, Mehić -, Peljto 16, Mrehić -, Rešidović 6, Fazlić 26, Dedović 4, Smajlović 1, Simon 8, Kasun 16, Keso 1, Nicević 3; trener: Ahmet Pašalić
ČELIK: Gradaščević 1, Bilić 16, Avdibegović 21, Smailagić -, Durmo 11, Begić 13, Durmić -, Bajramović -, Hadžić -, Đerek 6, Burko 2, Mešković 12; trener: Armel Mujaković