Naslovnica VIJESTI INFO POBJEDA KOŠARKAŠA VOGOŠĆE NA STARTU PRVENSTVA BIH

POBJEDA KOŠARKAŠA VOGOŠĆE NA STARTU PRVENSTVA BIH

440

Povratak u društvo najboljih bh klubova košarkaši Vogošće otvorili su pobjedom nad komšijama iz Hadžića, ekipom Bošnjaka, rezultatom 76:61. Ambicije Vogošćana u ovoj sezoni su da zadrže status premijerligaša a jedan od direktnih konkurenata za ispunjenje tog cilja je i ekipa Bošnjaka.
Dobru formu iz pripremnog perioda Vogošća je nastavila i u ovom meču i od početka meča držala je vodstvo na svojoj strani. Hadžićani uspjevaju zaigrati nešto bolje u drugom periodu i serijom od 10-0 za kratko preokreću rezultat ali ne uspijevaju da to zadrže pa se na odmor ipak odlazi sa prednošću Vogošće (36:31).
Gosti i tokom drugog dijela drže rezultatski priključak sve do sredine posljednje četvrtine kada sa dvije vezane trojke Peljte i jednom Tuljkovića Vogošća uspijeva da se odvoji a tačku na i stavlja Dedović još jednom trojkom za najvećih +16 (70:54) tri minute prije kraja.
Upravo Peljto i Tuljković sa po 19 postignutih poena vodili su Vogošću do pobjede a treba spomenuti da su i jedan i drugi uspjeli ostvari double-double učinak – Peljto sa 11 asistencija i Tuljković sa 16 skokova. Bolji od ostalih u ekipi Bošnjaka bio je Brajković koji je upisao 18 poena.
I u narednom kolu Vogošća igra na domaćem parketu protiv ekipe Slobode.