Naslovnica VIJESTI INFO PLAY-OFF ZA PRVAKA A1 LIGE BIH: PORAZ VOGOŠĆANA NA DOMAĆEM PARKETU

PLAY-OFF ZA PRVAKA A1 LIGE BIH: PORAZ VOGOŠĆANA NA DOMAĆEM PARKETU

270

U prvoj polufinalnoj utakmici Play-Off-a za prvaka A1 lige BiH, pred oko 800 gledalaca u Sportskoj dvorani „Amel Bečković“ u Vogošći, košarkaši Bosne Royal savladali su domaću ekipu rezultatom 96:85.

Nakon dosta izjednačene prve četvtine (22:23) igrači Bosne Royal sredinom drugog perioda prave seriju od 12-0 za prvo osjetnije vodstvo od +15 (27:42) no do kraja prvog poluvremena Vogošća to uspjeva smanjiti na 9 poena zaostatka (40:49). Rezultatski priključak za Vogošćane držali su novajlija Sejfić sa 17 i Dinko Peljto sa 12 postignutih poena a sa druge strane neriješiva enigma bio je Mirza Ahmetbašić (17 poena u prvom poluvremenu).

Početkom drugog poluvremena igrači Bosne Royal igraju još agresivniju odbranu što je rezultiralo sa 6 brzih poena (Vasiljević i Đorđević) za ponovnih +15. Pred sam kraj treće četvrtine gosti uspijevaju doći i do najvećih +18 (53:71).

U posljednjih 10 minuta utakmice ulazi se pri rezultatu 60:75. Vogošćani uspijevaju da prednost Bosne Royal smanje na 7 poena zaostatka (80:87) tri minute prije kraja susreta ali više od toga nisu uspjeli. Izlazak Sejfića zbog pet ličnih 4 minute prije kraja susreta, šira klupa Bosne Royal i raspoloženi Ahmetbašić bili su prevaga na stranu gostiju koji su na kraju slavili (85:96) i poveli sa 1-0 u ovoj polufinalnoj seriji. Već spomenuti Ahmetbašić bio je prvi strijelac susreta sa 28 postignutih poena dok su u redovima Vogošće najprecizniji bili Peljto sa 25 i Sejfić sa 22 postignuta poena.

Uzvratna utakmica igra se u Skenderiji u srijedu u 17 sati.

KK VOGOŠĆA – KK BOSNA ROYAL 85:96

(22:23, 18:26, 20:26, 25:21)

Vogošća, SD Amel Bečković; gledalaca: 800; sudije: Karović E., Palo M., Nikšić N.

VOGOŠĆA: Holjan 5, Vranić -, Peljto 25 (9 asistencija), Rešidović -, Fazlić 14 (10 skokova), Dedović -, Sejfić 22 (9 skokova, 3 blokade), Simon 5, Kasun 3, Manjgafić 11, Smajlović -, Nicević -; trener: Ahmet Pašalić

BOSNA ROYAL: Vasiljević 15 (8 asistencija), Salkić 2, Ahmetbašić 28, Sijerčić -, Đorđević 14 (6 skokova), Dragolj 12, Lale 2, Forić -, Maksumić -, Klinac 2, Dragičević 18, Krupalija 3 (5 skokova); trener: Dušan Gvozdić