Naslovnica VIJESTI INFO ODLIČAN NASTUP TAKMIČARA JUDO KLUBA VOGOŠĆA NA FEDERALNOM PRVENSTVU

ODLIČAN NASTUP TAKMIČARA JUDO KLUBA VOGOŠĆA NA FEDERALNOM PRVENSTVU

568

U subotu 3. oktobra u Sanskom Mostu održano je Federalno judo prvenstvo za juniore i juniorke, kadete i kadetkinje, starije i mlađe dječake i djevojčice. Organizator prvenstva bio je Judo klub „Sana“ iz Sanskog Mosta a na tri borilišta u Gradskoj dvorani nastupilo je oko 200 mladih judista iz 20 klubova.
Na prvenstvu su nastupili i takmičari Judo kluba „Vogošća“ koji su ovom prilikom osvojili 11 novih medalja – 4 zlatne, 2 srebrne i 5 bronzanih odličja.
Najbolji u svojim kategorijama su bili Emin Haskić (U15 +73kg), Tarik Buljubašić (U15 -55kg) i Džejla Kožljak (U18 -57kg). Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojili su Naida Durmić (U13 +57kg) i Jusuf Hodžić (U13 -46kg). Kao trećeplasirani na pobjedničkom podiju završili su Haris Barčić (U21 -73kg), Hamza Kovač (U15 -66kg), Harun Ramić (U13 -38kg), Imran Šehić (U13 -46kg) te Džejla Kožljak koja je nastupila i u starijoj konkurenciji U21 -57kg.
Takmičenje je održano bez prisustva publike, u skladu sa aktuelnim higijensko-epidemiološkim mjerama.