Naslovnica VIJESTI INFO ODLIČAN NASTUP JUDO KLUBA VOGOŠĆA NA MEMORIJALNOM KUPU „VINKO ŠAMARLIĆ“

ODLIČAN NASTUP JUDO KLUBA VOGOŠĆA NA MEMORIJALNOM KUPU „VINKO ŠAMARLIĆ“

501

U subotu 6. aprila 2019. godine, povodom Dana grada Sarajeva održan je 27. Međunarodni judo turnir „Kup Vinko Šamarlić“. Na turniru je nastupilo više od 600 takmičara iz 42 kluba iz BiH, Hrvatske, Slovenije, Crne Gore, Srbije, Kosova, Sjeverne Makedonije i Bugarske.
Na turniru su učestvovali i takmičari Judo kluba Vogošća a 17 osvojenih medalja potvrđuje da je njihov nastup bio vrlo uspješan.

U konkurenciji mlađih poletaraca Zana Žabić osvojila je srebrnu medalju a bronzane medalje u ovoj kategoriji osvojilo je pet takmičara: Benjamin Fejzić, Mirza Fejzić, Tarik Hulusić, Jahja Smailhodžić i Haris Ramić. Dvije bronze osvojene su i u kategoriji U11 a osvajači su bili Asal Jakubović i Nađa Adilović.
U konkurenciji U13 Naida Durmić bila je zlatna a Tarik Buljubašić i Bilal Avdibašić bronzani. Isto je bilo i u konkurenciji U15 gdje je Džejla Kožljak završila na najvišem postolju a Zeid Džanko i Emin Haskić bili su trećeplasirani.
Džejla se okušala i u konkurenciji U18 gdje je završila kao drugoplasirana a odličan nastup u dvorani na Grbavici upotpunila je osvajanjem pehara za najuspješniju Stariju djevojčicu.