Naslovnica VIJESTI INFO ODBOJKAŠICE VOGOŠĆE ZAVRŠILE SEZONU U SUPERLIGI

ODBOJKAŠICE VOGOŠĆE ZAVRŠILE SEZONU U SUPERLIGI

110

U posljednjem 18.kolu Superlige za žene – Grupa Jug OK Vogošća poražena je od OK Ilijaš. U dvorani „Amel Bečković“ odbojkašice Ilijaša su bile bolje i slavile pobjedu rezultatom 3:0. Prva dva seta gošće su bila ubjedljivo bolje i rezultatom 25:13 i 25:14 došle do vodstva od 2:0. U trećem setu Vogošća je bolje zaigrala, imala je u jednom momentu prednost od dva poena, ali Ilijašanke su ipak i ovaj set osvojile rezultatom 25:22 za konačnih 3:0.

Mlada i još neiskusna ekipa Vogošće sezonu je završila na posljednjem mjestu na tabeli sa dvije ostvarene pobjede. Mladost i napuštanje nekoliko standarnih igračica tokom sezone dodatno je uticalo na postignute rezultate. Još uvijek nije poznato hoće li Vogošćanke ispasti u niži rang zbog plasmana u Superligi, ili će se igrati liga za opstanak. Ilijaš je sezonu završio na četvrtom mjestu sa 11 pobjeda i 7 poraza. S obzirom da je ovo ekipi Ilijaša prvi nastup u ovom rangu takmičenja svakako da je na kraju četvrta pozicija na tabeli izuzetno dobra.