Naslovnica VIJESTI INFO ODBOJKAŠICE VOGOŠĆE NADIGRALE ALIPAŠINO POLJE

ODBOJKAŠICE VOGOŠĆE NADIGRALE ALIPAŠINO POLJE

194

U 8.kolu odbojkaške Super lige za žene FBiH gupa Jug OK Vogošća je ostvario novu pobjedu u ovoj sezoni i to pred domaćom publikom protiv ekipe Alipašino polje rezultatom 3:2. Prvi set ekipa Vogošće je ubjedljivo slavila rezultatom 25:12, da bi gošće iz Sarajeva uspjele izjednačiti na 1:1 boljom igrom u drugom setu. Alipašino polje je i u nastavku rezultatom 25:18 nadigralo Vogošću, koja već u četvrtom setu poravnava na 2:2. U odlučujućem setu odbojkašice Vogošće su ipak za nijansu bile bolje od svog protivnika i tako su ostvarile novu pobjedu ove sezone.

Već u narednom kolu igra se komšijski derbi između Ilijaša i Vogošće, a utakmica će se odigrati u Ilijašu. Vogošćankama predstoje intenzivni treninzi pred tu utakmicu kako bi se možda nastavio pobjednički niz ove mlade ekipe.