Naslovnica VIJESTI INFO OD PONORA DO VRHA – VELIKA POBJEDA KOŠARKAŠA VOGOŠĆE

OD PONORA DO VRHA – VELIKA POBJEDA KOŠARKAŠA VOGOŠĆE

212

Košarkaši Vogošće i nakon 9. kola Prvenstva BiH ostaju neporaženi na domaćem terenu. U velikom derbiju protiv tuzlanske Slobode uspjeli su da nadoknade veliki zaostatak i da slave u završnici meča rezultatom 83:78.
Da nisu slučajno u samom vrhu tabele Tuzlaci su pokazali od samog starta susreta kada već nakon tri minute imaju vodstvo od 11:2. Koji minut kasnije prednost gostiju iznosi maksimalnih +16 (4:20) a tokom čitavog prvog perioda trener Vogošće Šehovac pokušava naći pravu petorku koja bi odgovorila raspoloženim gostima. Nakon prvog udara Vogošćani konsoliduju redove i uspijevaju istopiti prednost gostiju na podnošljivijih 4 poena na poluvremenu (36:40) a početkom treće četvrtine tu prednost su sveli na svega jedan poen (39:40). No gostujući trener Josip Pandža koristi svoje ključne igrače, Hasandića, Jovanovića i Božovića, da prednost i dalje bude na strani Slobode. I bila je, 39 minuta utakmice, gotovo do samog kraja. I onda je Vogošća preokrenula.
Čini se da Slobodi u ovoj sezoni ne idu baš ove utakmice sa neizvjesnim završnicama jer već dva puta su na domaćem parketu poraženi na sličan način. Protiv Širokog i protiv Zrinjskog. Ovaj put poraz su doživjeli u gostima. Dvije minute prije kraja Vogošća je prvi put na utakmici izjednačila (75:75) a do prvog vodstva dolaze tek 49 sekundi prije kraja preko Vranića (79:77). Vodstva koje su uspjeli sačuvati do samog kraja boljom igrom u odbrani i poenima kapitena Fazlića u napadu. King i Mičić držali su Vogošćane u igri tokom većeg dijela meča a na kraju su se ključnim pokazali do tada neefikasni Vranić i Fazlić. Velikih 83:78 za petu ovosezonsku pobjedu Vogošće sa kojom ostaju u gornjem dijelu tabele i legitimno se bore za učešće u Ligi za prvaka. Sloboda ovim porazom pada na treće mjesto na tabeli.
Imanuel King sa 24 te Đorđe Mičić sa 19 postignutih poena najzaslužniji su za pobjedu Vogošćana a gostima nije pomogao ni raspoloženi Božović sa double-double učinkom (19 poena, 15 skokova i 7 asistencija). Isti broj poena postigao je i reprezentativac BiH i kapiten Slobode Hasandić no njegov šut za tri poena zakazao je u ključnim trenucima meča.
Slobodi ostaje da novu pobjedu traže na domaćem parketu u narednom kolu protiv Kaknja a Vogošća će na krilima ove velike pobjede u 10. kolu gostovati u Mostaru protiv Studenta. Mogu li Vogošćani do druge gostujuće pobjede u ovoj sezoni i do stepenika više na tabeli ostaje da vidimo naredne subote.