Naslovnica VIJESTI NOVA POBJEDA RUKOMETAŠA VOGOŠĆE U GOSTIMA, SLIJEDE DOMAĆI SUSRETI PROTIV GORAŽDA I...

NOVA POBJEDA RUKOMETAŠA VOGOŠĆE U GOSTIMA, SLIJEDE DOMAĆI SUSRETI PROTIV GORAŽDA I BORCA

181

Rukometaši RK Vogošća Poljine Hills ostvarili su novu gostujuću pobjedu, ovaj put u Zavidovićima protiv Krivaje rezultatom 25:32 (11:14).
Nošeni navijanjem domaće publike igrači Krivaje su se držali ravnopravno sa Vogošćanima do 20-te minute, kada su imali i vodstvo od 10:8. Nakon toga igrači Vogošće serijom od 6-1 prave preokret za 11:14 na poluvremenu a furioznu igru nastavljaju i početkom drugog dijela. Tek u 40-toj minuti Krivaja postiže svoj prvi gol u drugom dijelu a rezultat koji je u tom trenutku stajao na semaforu (12:21) govorio je da je pitanje pobjednika već riješeno.
Krajnjih 25:32 bilo je dovoljno za 14-tu ovosezonsku pobjedu i ostanak na samom vrhu. Naredni meč igraju na domaćem parketu protiv Goražda u subotu 25.februara od 19 sati.
Vogošćani su večeras saznali i ime protivnika u ovogodišnjem nastupu u Kupu. U Mostaru je održan žrijeb četvrtfinala Kupa BiH u obje konkurencije a branilac titule, RK Vogošća Poljine Hills, svoj put na završni turnir moraće izboriti protiv Borca iz Banjaluke. U ostalim susretima sastaju se Krajina – Maglaj, Bosna – Zrinjski i Konjuh – Izviđač. Prve utakmice igraju se 1.marta dok su uzvratni susreti na programu 29.marta. Pobjednici četvrtfinalnih duela ostvarit će plasman na završni turnir čije će mjesto odigravanja biti određeno kasnije.