Naslovnica VIJESTI INFO NOVA POBJEDA KOŠARKAŠA VOGOŠĆE U LIGI ZA OPSTANAK

NOVA POBJEDA KOŠARKAŠA VOGOŠĆE U LIGI ZA OPSTANAK

207

U susretu koji je odigran u dvorani „Amel Bečković“ KK Vogošća zasluženo je savladao ekipu Bošnjaka iz Hadžića u okviru 2. kola Lige za opstanak rezultatom 94:78. Ni u jednom momentu domaći košarkaši nisu dovodili u pitanje pobjednika, s obzirom da su imali konstantno vodstvo. Na kraju prvog poluvremena Vogošća je imala plus 19, a maksimalnih +21 bilo je kod rezultata 72:51 u trećoj četvrtini. Ipak, kao i u ostalim utakmicama, u trećoj i četvrtoj četvrtini osjetio se pad u igri Vogošće ali gosti nisu uspjeli napraviti preokret. Na kraju su domaći zasluženo upisali novu važnu pobjedu u Ligi za opstanak, a Bošnjak porazom ostaje na dnu tabele.

Double–double učinak imali su Angelo Warner sa 10 asistencija i 12 poena, i  Malick Dime utakmicu završio sa 26 postignutih poena i 12 skokova. Miloš Marković je bio najefikasniji na drugoj strani postigavši 18 poena.

U narednom 3. kolu Lige za opstanak Košarkaškog prvenstva BiH Vogošća gostuje Slobodi, a Bošnjak igra protiv Radnika na svom parketu.