Naslovnica VIJESTI INFO NEJLA HODŽIĆ ZLATNA NA GRAND PRIX CROATIA

NEJLA HODŽIĆ ZLATNA NA GRAND PRIX CROATIA

298

Ovog vikenda u Samoboru je održan 29. po redu „Grand Prix Croatia“ koji je ove godine okupio 2.180 takmičara iz 283 kluba i 24 države. Sambon i Vogošću je predstavljalo 6 takmičara u svim uzrasnim kategorijama. Zadnjeg dana takmičenja naša takmičarka Nejla Hodžić se u izuzetno jakoj konkurenciji, nakon 5 mečeva plasirala u finale i osvojila zlatnu medalju. Pored Nejle zapažen nastup je imala i Sajra Šišić koja je poražena u meču za finale i završila je na 5. mjestu u svojoj kategoriji. Ovo je početak takmičarske godine za članove KK Sambon i izborni turnir za nastup na Evropskom prvenstvu u karateu. Vogošća je ovim pokazala da ima kvalitetne reprezente koji na prestižnim turnirima mogu osvojiti najsjajnija odličja. Ekipu su predvodili treneri Samra Selimović i Kenan Alikadić.