Naslovnica VIJESTI INFO NAKON DVIJE VEZANE POBJEDE UNIS PORAŽEN OD BOSNE

NAKON DVIJE VEZANE POBJEDE UNIS PORAŽEN OD BOSNE

83

U 10.kolu Druge lige FBiH grupa Centar FK Unis je na terenu stadiona „Hakija Mršo“ pretrpio poraz od NK Bosna rezultatom 1:0. U 10.minuti igre gostima iz Visokog dosuđen je penal, a precizan sa bijele tačke bio je Tarik Zukić. Preko Goralije Bosna je još jednom ozbiljno zaprijetila, ali je golma Hodžić odbranio. Unis u prvom poluvremenu nije imao ni jednu ozbiljnu situaciju da ugrozi protivnički gol. U drugom poluvremenu domaći su bolje igrali, stvarali su prilike Muharemović, Mujić i Nezić, ali se rezultat nije mijenjao. Do kraja su prijetili Zukić i Jamak, ali su gosti uspjeli sačuvati svoju mrežu i na kraju odnijeti 3 boda iz Vogošće. Vrijedno pomena je i crveni karton za Merdića u finišu utakmice.

Naredni meč Unis igra u gostima protiv Jahorine, a Bosna se sastaje u Visokom sa ekipom Moševac. Zanimljivo će biti u 12. kolu kada će Unis ugostiti prvoplasiranu ekipu na tabeli Stupčanicu. Ovom pobjedom Bosna se priključila pomenutoj ekipi i Čeliku na vrhu tabele. Nakon prve gostujuće pobjede u prošlom kolu Unis ostaje u gornjem dijelu tabele sa 17 osvojenih bodova, a poraz od Bosne mu je bio ukupno treći u sezoni, uz dva remija i pet pobjeda.