Naslovnica VIJESTI INFO NA OTVARANJU PRVENSTVA RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SAVLADALI KONJUH

NA OTVARANJU PRVENSTVA RUKOMETAŠI VOGOŠĆE SAVLADALI KONJUH

49

U svojoj prvoj utakmici ove sezone u Premijer ligi BiH RK Vogošća je u dvorani „Amel Bečković“ ostvarila pobjedu protiv Konjuha iz Živinica rezultatom 28:24. Prvih 15. minuta pripalo je domaćoj ekipi koja je imala +3. Uslijedilo je izjednačenje u 16-oj minuti i do kraja prvog poluvremena igralo se gol za gol. Na odmoru je Vogošća imala prednost od jednog pogotka, bilo je 13:12. U nastavku su igraći Adema Bašića bolje igrali, imali su sredinom drugog poluvremena +4 21:17, a u 53. minuti i maksimalnih +5. Do kraja su domaći uspjeli sačuvati prednost i na kraju zasluženo slaviti protiv popularnih „Stolara“ rezultatom 28:24.

Najbolji strijelac na utakmici bio je Duško Čelica koji je postigao 11 pogodaka. Pratili su ga Ombaša sa 7 i na drugoj strani Grujić sa 6. Golman Konjuha Kamberović upisao je 13 odbrana, a Efendić 8. Naredni meč Vogošća igra u subotu protiv Gradačca u Vogošćanskoj dvorani, a Konjuh će u goste u Visoko kod Bosne.