Naslovnica VIJESTI INFO LIDER PREJAK ZA KOŠARKAŠE VOGOŠĆE

LIDER PREJAK ZA KOŠARKAŠE VOGOŠĆE

270

U okviru 16.kola Prvenstva BiH za košarkaše Vogošćani su na domaćem parketu dočekali lidera na tabeli, ekipu Zrinjskog iz Mostara. Mostarci su pokazali zbog čega su na prvom mjestu na tabeli i stigli do zaslužene pobjede rezultatom 73:93.
Igrači Vogošće oslabljeni neigranjem povrijeđenog Malika Dimea uspješno su parirali na početku meča. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu no već do kraja poluvremena igrači Zrinjskog prave solidnu razliku od 12 poena, 40:52.
Gosti u trećoj četvrtini završavaju posao, prave dodatnih 10 poena razlike (56:78) pa su do kraja meča i jedan i drugi trener iskoristili priliku da uigravaju ekipu za naredne mečeve.
Jer kao što smo već i pisali, naredni mečevi su ključni za Vogošćane u borbi za opstanak u društvu najboljih i u narednoj sezoni, jer će odmjeriti snage sa direktnim konkurentima za opstanak.
Kada je ovaj meč u pitanju, najbolji pojedinac još jednom je bio Angelo Warner sa 22 postignuta poena a odmah za njim po učinku slijede Nedim Mustafica (19 poena) i kapiten Imran Fazlić (18 poena). Brummitt sa 18 te Demić i Smajlagić sa po 16 postignutih poena predvodili su igrače Zrinjskog u ovoj pobjedi.
Vogošćani u narednom kolu (3.februara) gostuju Sparsima a naredni meč pred domaćom publikom igraju 7.februara protiv Radnika iz Bijeljine.