Naslovnica VIJESTI INFO KUP, KUP, KUP JE NAŠ…

KUP, KUP, KUP JE NAŠ…

346

Rukometni klub „Vogošća Poljine Hills“ osvajač je Kupa BiH za ovu sezonu, pobijedivši u finalnoj utakmici šampiona naše zemlje, „Izviđač“ iz Ljubuškog rezultatom 31:30.
Pred oko 1.000 gledalaca u Sportskoj dvorani „Amel Bečković“ u Vogošći domaći su bili uspješniji u završnici iako je veći dio meča pripao „Skautima“. Igrači „Izviđača“ bolje su otvorili susret i već nakon osam minuta imali su vodstvo od 4-0. U prvih petnaestak minuta jedini raspoložen u redovima „Vogošće“ bio je Međić što je očigledno bilo malo jer gosti u tim trenucima dolaze i do najveće prednosti od +6 (5:11). Čim su proradili i ostali igrači, „Vogošća“ hvata priključak i spušta prednost „Izviđača“ na tri gola (11:14). Istom razlikom je i završen prvi dio utakmice – 15:18.
U drugom poluvremenu Vogošćani nastavljaju da smanjuju prednost Ljubušaka i u 42-oj minuti preko odličnog Međića uspijevaju izjednačiti po prvi put – 21:21. Šanse za prelazak u vodstvo ne uspijevaju iskoristiti prije svega zahvaljujući odličnom Ivankoviću na golu. Posljednje tri minute bile su ključne za pobjedu, baš kao i u polufinalu protiv Bosne. Dvije fenomenalne odbrane Šabanovića koje Bečić na drugoj strani pretvara u golove za prvo vodstvo – 29:28. Uslijedila su dva penala koje u golove pretvaraju Grbavac i Bečić da bi još Šarac svojim pogotkom na početku 60-tog minuta ponovo izjednačio rezultat (30:30). U posljednjem napadu u susretu gol za pobjedu postiže Ovčina.
Uslijedila je erupcija oduševljenja i slavlje navijača i igrača „Vogošće“. Sezona iz snova okrunjena je trofejom koji je kapitenu Geki uručio predsjednik Rukometnog saveza BiH Enid Tahirović. Spomenimo i to da je sasvim zasluženo titulu najboljeg igrača finalne utakmice dobio Tarik Međić.
Boreći se na tri fronta igrači RK „Vogošća Poljine Hills“ odigrali su u ovoj sezoni ukupno 44 službene utakmice uz skor od 32 pobjede, 3 remija i 9 poraza (gol razlika 1267:1062). U nekim od tih susreta nedostajalo je i sreće ali čini se da je i „Fortuna“ konačno „pogledala“ naše igrače u završnici Kupa. Naredne sezone, godinu stariji i iskusniji, Vogošćani će biti ozbiljan kandidat za osvajanje šampionske titule.

Finalna utakmica Kupa BiH za rukometaše
RK VOGOŠĆA POLJINE HILLS – RK IZVIĐAČ LJUBUŠKI 31:30 (15:18)
Vogošća, SD Amel Bečković; gledalaca: 1.000; sudije: Vladimir Križanec, Zoran Petrović; delegat: Srećko Delhunija
Sedmerci: Vogošća PH 7 (4), Izviđač 5 (5); isključenja: Vogošća PH 8 min, Izviđač 2 min
VOGOŠĆA: Šabanović (8 odbrana), Haseljić (1 odbrana), Geko, Džinović, Smajilbegović, Bečić 4, Korjenić 1, Međić 10, Ovčina 4, Tufekčić 3, Špiljak, Jelačić 1, Divković 3, Pandžić, Kadrić, Dedajić 3; trener: Danijel Riđić
IZVIĐAČ: Tolić, A. Grbavac, I. Ereš, Ivanković (12 odbrana), Miličević, J. Ereš 2, Hrstić 3, Grgić, Mandić 4, Čutura 1, Jarak 1, Šarac 4, A. Grbavac 8, J. Grbavac 2, Pavlak 5, Rodin; trener: Zdenko Grbavac