Naslovnica VIJESTI INFO KUP BIH ZA RUKOMETAŠE: LOŠE DRUGO POLUVRIJEME KOŠTALO VOGOŠĆANE PLASMANA U NASTAVAK...

KUP BIH ZA RUKOMETAŠE: LOŠE DRUGO POLUVRIJEME KOŠTALO VOGOŠĆANE PLASMANA U NASTAVAK TAKMIČENJA

114

Ovogodišnji nastup u Kupu BiH za rukometaše Vogošćani su završili već u prvom pretkolu. Uspješniji od njih, po drugi put u sezoni, bili su rukometaši Bosne iz Visokog. Susret se igrao u dvorani u Vogošći ali su se i ovaj put gosti mogli osjećati kao „domaćini“ jer su još jednom imali veliku podršku sa tribina navijača koji su došli iz Visokog.
Vogošća je dobro otvorila meč, povela sa 3-0 i tu prednost održavala do sredine prvog dijela. Do prvog izjednačenja Bosna je stigla u 20-oj minuti (10:10) a u nastavku susreta igralo se gol za gol. Na poluvremenu je bilo neriješeno 15:15, kao i u prvih deset minuta drugog dijela. U 39-oj minuti gosti prvi put prelaze u vodsto (18:19) koje znalački čuvaju i povećavaju u posljednjih 20 minuta utakmice. Veliki broj tehničkih pogreški Vogošće koje su koliko-toliko nadoknađivali u prvom dijelu, u drugom poluvremenu su jednostavno kažnjene pa je prednost gostiju rasla sve do konačnih 29:36. Ekipa Bosne nastaviće takmičenje u Kupu BiH a Vogošći ostaje borba na dva fronta, u Premijer ligi BiH i u EHF Challenge kupu. No i za to će trebati dobro analizirati situaciju, prije svega popraviti efikasnost i smanjiti broj tehničkih pogreški.
Vogošćanima u narednih deset dana slijede četiri izuzetno teške utakmice. Prvo u subotu gostovanje u Doboju, narednog utorka na domaćem parketu dočekuju uvijek neugodni Maglaj a već u narednu srijedu se putuje u Grčku gdje će narednog vikenda odigrati dvomeč sa AEK-om iz Atine.