Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI ZRINJSKOG SLAVILI U VOGOŠĆI

KOŠARKAŠI ZRINJSKOG SLAVILI U VOGOŠĆI

74

U odloženoj utakmici 16.kola Košarkaškog prvenstva BiH Zrinjski je savladao Vogošću rezultatom 85:73. Iako je Vogošća igrala pred svojim navijačima nije uspjela ostvariti pobjedu i doći na korak od plasmana u doigravanje za prvaka. Prva četvrtina pripala je gostima 20:27, da bi domaći bolji odigralu drugu dionicu i došli na poen zaostatka 43:44 koliko je bilo na kraju prvog poluvremena. Nastavak utakmice pripada ekipi iz Mostara koja je u trećoj četvrtini napravila prednost, a kasnije je uspostavilo da je bila nedostižna. Vogošća je uspjela smanjiti na -12 poena koliko je bilo na kraju 85:73.

Najbolji strijelci na utakmici su bili Vladimir Vranić i Aleksandar Sokolović koji su postigli po 19 poena. Naredno kolo Vogošća je slobodna, a onda igra protiv Slobode u Tuzli. Upravo ova ekipa gostuje u sljedećem kolu Zrinjskom.