Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI VOGOŠĆE POBJEDOM DOŠLI NA KORAK DO PLASMANA U DOIGRAVANJE ZA PRVAKA

KOŠARKAŠI VOGOŠĆE POBJEDOM DOŠLI NA KORAK DO PLASMANA U DOIGRAVANJE ZA PRVAKA

106

KK Vogošća je u okviru 21.kola Košarkaškog prvenstva BiH savladala Student iz Mostara rezultatom 87:78. Prve dvije četvrtine protekle su izjednačeno, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, ali su Vogošćani u finišu prvog poluvremena došli do 7 poena prednosti koliko je bilo na kraju. U nastavku je Vogošća bolje zaigrala i rezultatom 71:52 završila se treća četvrtina. 20-ak poena razlike trebalo je biti dovoljno da favorizovana Vogošća lagano privede utakmicu kraju. U zadnjoj četvrtini gosti su bolje zaigrali i smanjili tu prednost, ali više od toga nisu uspjeli. Uz nekoliko vezanih poena i nakon trojke Vranića Vogošćani nisu dozvolili da Student preokrene. Na kraju je Vogošća zasluženo slavila protiv Studenta 87:78.

Immanuel King je utakmicu završio kao najefikasniji sa 17 postignutih poena, pratio ga je na drugoj strani Dejan Ćup sa poenom manje. Vogošći je prije ove utakmice trebala pobjeda kako bi ostala u utrci za plasman u doigravanje za prvaka. U posljednjem kolu regularnog dijela gostuje ekipi Bratunca i pobjedom bi sigurno ostvarili željeni plasman. Ukoliko bi u posljednjem kolu Student u Mostaru savladao Kakanj, ekipu koja je glavni konkurent Vogošćanima, onda bi se ekipa Vogošće i sa eventualnim porazom od Bratunca plasirala u Play Off.