Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI VOGOŠĆE NA KORAK DO CILJA – SAVLADANA I SLOBODA

KOŠARKAŠI VOGOŠĆE NA KORAK DO CILJA – SAVLADANA I SLOBODA

269

U 8. kolu Košarkaške lige za opstanak Vogošća je pred svojom publikom savladala ekipu Slobode rezultatom 102:87. Dva kola prije kraja lige tim iz Vogošće ima dobre šanse da zauzme jednu od tri pozicije koje garantuju opstanak u košarkaškom Prvenstvu BiH i naredne sezone.

Prva četvrtina meča pripada Vogošći koja pravi razliku od plus 20, bilo je 36:16. U drugom periodu utakmice Hamdo Frljak je odmorio nekoliko standardnih igrača, što je rezultiralo izjednačenim rezultatom tog perioda, bilo je 17:17, ali Vogošća je uspjela zadržati prednost od 20 poena iz prve četvrtine. Na kraju prvog poluvremena bilo je 53:33 na semaforu. Početak drugog dijela pripao je ekipi iz Tuzle koja je napravila dobru seriju, međutim Vogošća je istom mjerom uzvratila i otišla u jednom momentu i do maksimalnih plus 30. Treća četvrtina završena je rezultatom 82:54. Do kraja utakmice gosti su pokušavali doći do povoljnog rezultata, ali nisu uspjeli. Na kraju Vogošća zasluženo slavi pobjedu protiv Slobode 102:87.

Najbolji pojedinci meča bili su Angelo Warner i Marko Rikalo koji su postigli po 24 poena. Pratio ih je Vladimir Vranić koji je ubacio 20 poena. U posljednja dva kola Vogošća gostuje Studentu i igra na svom parketu protiv Mladosti, dok se Sloboda sastaje u Tuzli sa Bošnjakom i u Bijeljini igra sa Radnikom.