Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI VOGOŠĆE LAKO PROTIV FENJERAŠA

KOŠARKAŠI VOGOŠĆE LAKO PROTIV FENJERAŠA

265

KK Vogošća je u 18. kolu A1 lige ostvarila jednu od najubjedljivih pobjeda u sezoni, ovog puta bili su bolji od KK Gradine iz Tešnja rezultatom 129:62.

Početak utakmice pripao je domaćinu, a sve je bilo riješeno već nakon pet minuta igre kada je na semaforu stajalo 22:2. Iz minute u minut prednost Vogošće se povećavala, a na odmor se otišlo sa +40 za Vogošću, 60:20.

I u nastavku utakmice Vogošća je bila bolja, gosti iz Tešnja nisu uspjeli odigrati na nivou, s obzirom da im je u ovoj utakmici nedostajalo nekoliko standardnih igrača.

Double – double učinak na meču imali su Dinko Peljto (16 poena i 13 asistencija) i Nebojša Maksimović (18 poena i 14 asistencija). Svi igrači Vogošće upisali su se u srijelce, a prednjačio je Imran Fazlić sa 23 postignuta poena.

Najefikasniji na utakmici bio je košarkaš Gradine Nikola Nedinić koji je postigao 25 poena.

Pobjedom Vogošća ostaje u samom vrhu tabele dok se Gradina bori za opstanak u A1 ligi. U narednom kolu Vogošća gostuje nezgodnoj Iskri, a Gradina će u Tešnju igrati protiv Gradine iz Srebrenika.