Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI VOGOŠĆE HRABROM IGROM SLAVILI PROTIV MLADOSTI IZ MRKONJIĆ GRADA

KOŠARKAŠI VOGOŠĆE HRABROM IGROM SLAVILI PROTIV MLADOSTI IZ MRKONJIĆ GRADA

233

U okviru drugog kola košarkaškog prvenstva BiH Vogošća je ostvarila prvu pobjedu u sezoni protiv ekipe Mladosti iz Mrkonjić Grada rezultatom 70:63. Gosti su bolje otvorili utakmicu i napravili prednost koju su čuvali tokom prvog poluvremena. Dodatni problem za domaće bila je povreda plejmejkera Kartarna već u prvoj minuti, no Vogošća nije dozvolila protivniku da se rezultatski odmakne što je pokazao i semafor na kraju prvog dijela kada Mladost je imala prednost od pet poena, bilo je 32:27.

Treća četvrtina je bila ključna na utakmici. Vogošća je na početku napravila dobru seriju i poenima Fazlića došla do vodstva koje nije ispuštala do kraja. Gosti nisu uspjeli preokrenuti, a domaći su zasluženo došli do prve pobjede u sezoni nakon poraza u prošlom kolu od Širokog.

Četiri igrača Vogošće su postigla više od 10 poena, a najbolje se istakao Imran Fazlić koji je postigao 14 poena. U ekipi Mladosti isto toliko postigao je Dušan Stanković.

U narednom kolu Vogošća ide na teško gostovanje Sparsima, a u Mrkonjić Gradu Mladost dočekuje Kakanj.