Naslovnica VIJESTI INFO KOŠARKAŠI VOGOŠĆE – HIT OVOGODIŠNJEG PRVENSTVA

KOŠARKAŠI VOGOŠĆE – HIT OVOGODIŠNJEG PRVENSTVA

325

Košarkaši Vogošće došli su do još jedne velike pobjede u Ligi za prvaka, ovaj put u Tuzli na gostovanju protiv Slobode rezultatom 80:56.
Iako su ih mnogi otpisivali na samom početku, Vogošćani su tokom sezone dokazali da se mogu nositi sa svim ekipama u Prvenstvu BiH za košarkaše. Na kraju regularnog dijela izborili su šesto mjesto i plasman u Ligu za prvaka, iako su to mogli uraditi i daleko prije ali zahvaljujući nes(p)retnim porazima to je urađeno tek u posljednjem kolu.
Cilj je ostvaren, kako su rekli u klubu, a u Ligi za prvaka će igrati rasterećeno i pokušati da ovaj historijski uspjeh vogošćanske košarke još dodatno povećaju. I to su dokazali pobjedom nad aktuelnim šampionom Zrinjskim a i utakmica u Tuzli može se smatrati novim uspjehom i iznenađenjem ove lige.
Od početka utakmice Vogošća je imala vodstvo i držala konce igre u svojim rukama. Domaći nisu uspjevali da pariraju pa su gosti vodstvo povećavali iz minuta u minut, nekoliko puta i na +23. Završilo je sa 24 poena razlike.
Đorđe Mičić odigrao je još jednu dobru utakmicu sa 25 postignutih poena a i ostali igrači Vogošće imali su odlične role. King sa još jednim double-double učinkom (17 poena i 15 skokova), Everet 13, Vranić 12, Talić 9 poena i 6 asistencija, Vuleta 4 poena i 8 skokova… U ekipi Slobode jedini raspoloženi bio je MPV lige Milivoje Božović sa 14 postignutih poena.
Slijede gostovanja Širokom, Zrinjskom, Sparsima… Ako ih povrede zaobiđu (a i susret u Tuzli igrali su bez kapitena Fazlića) i ako ponove igru od večeras, mogli bi još nekom pomutiti račune.