Naslovnica VIJESTI INFO KK VOGOŠĆA I DALJE NEPOBJEDIVA NA SVOM PARKETU, SAVLADANA GRADINA

KK VOGOŠĆA I DALJE NEPOBJEDIVA NA SVOM PARKETU, SAVLADANA GRADINA

727

Rezultatom 92:64 košarkaši Vogošće savladali su Gradinu u okviru 4.kola Košarkaškog prvenstva BiH. Utakmica koja se igrala u vogošćanskoj dvorani zasluženo je pripala domaćoj ekipi koja je ozbiljno shvatila ovaj duel i na kraju zasluženo upisala nove bodove. Već u prvom poluvremenu se vidjelo da Vogošća želi ostvariti pobjedu na svom parketu i pravi razliku od 29 poena na kraju druge četvrtine, bilo je 49:20. U nastavku ekipa Gorana Šehovca prije svega predvođena raspoloženim Vladimirom Vranićem privodi utakmicu kraju i sasvim zasluženo dolazi do druge pobjede ove sezone.

Pomenuti Vranić bio je najefikasniji na parketu sa 25 postignutih poena, koji je ujedno 5 puta bio precizan za tri poena. Pratio ga je Feđa Vuleta sa 18 postignutih poena, dok je kod gostiju iz Srebrenika više od ostalih postigao kapiten Miodrag Tanasilović koji je ubacio 17 poena.

Narednu utakmicu Vogošća je trebala igrati u Mostaru protiv Zrinjskog, ali je zbog nastupa mostarske ekipe u ABA 2 ligi utakmica pomjerena za drugi termin, tako da će košarkaši Vogošće svoju narednu utakmicu igrati protiv sarajevske Bosne. Gradina u Srebreniku igra protiv Kaknja.