Naslovnica VIJESTI INFO KK KAKANJ SLAVIO PROTIV KK VOGOŠĆA REZULTATOM 81:57

KK KAKANJ SLAVIO PROTIV KK VOGOŠĆA REZULTATOM 81:57

181

U dvorani „Amel Bečković“ KK Kakanj je savladao KK Vogošća rezultatom 81:57 u okviru 4. kola košarkaške lige BiH. Tim Josipa Pandže od početka utakmice nametnuo je svoj tempo igre, u prvom poluvremenu nakon vodstva Vogošća je uspjela izjednačiti na 27:27, ali se na odmor otišlo ipak sa prednosti gostujućih košarkaša 33:32. Početak drugog poluvremena na kratko pripao je Vogošći koja dolazi do vodstva 37:35, ali nakon toga Kakanj pravi odličnu seriju i dolazi do prednosti od 20 poena. To je bilo dovoljno da gosti mirno uđu u završnicu i na kraju da slave pobjedu 81:57.

Željko Palavra završio je utakmicu kao najefikasniji košarkaš sa 15 postignutih poena, poen manje postigao je Darko Talić. Vrijedi napomenuti da je Milivoje Božović napravio double-double učinak postigavši 12 poena uz 15 skokova. Kod Vogošće najviše je postigao Nedim Mustafica koji je ubacio 12 poena.

U narednom petom kolu Vogošća ide na gostovanje kod Zrinjskog, a Kakanj će ugostiti Slobodu.