Naslovnica VIJESTI INFO KARATISTI SAMBONA VICEPRVACI BIH U SENIORSKOJ I U21 KONKURENCIJI

KARATISTI SAMBONA VICEPRVACI BIH U SENIORSKOJ I U21 KONKURENCIJI

695

Danas je u Sarajevu, u Sportskoj sali V Gimnazije na Dobrinji, održano ekipno Prvenstvo BiH u karateu. Karate klub „Sambon“ na ovom takmičenju nastupio je sa tri seniorske ekipe i jednom juniorskom.
U21 muška ekipa u sastavu Amer Varajić, Adis Murto, Jasmin Husejinović i Asim Ćeman, plasirala se u finale gdje je poražena od KK „Champion“ i osvojila je titulu vicešampiona BiH. I u konkurenciji seniora Vogošćani su osvojili titulu vicešampiona države. Seniorski tim koji je nastupio u finalu predstavljali su Amer Varajić, Adis Murto, Armin Karamović, Asim Ćeman i Jasmin Husejinović.
Karate klub „Sambon“ još jednom je pokazao da pripada samom vrhu bh karatea, jer je u ukupnom poretku u konkurenciji 63 ekipe zauzeo odlično 6.mjesto.
Naredna provjera naših takmičara je Balkansko prvenstvo koje se od 7. do 9.12.2017. godine održava u Herceg Novom. KK „Sambon“ i BiH predstavljaće Jasmin Husejinović, Amer Varajić, Kenan Daut i Muamer Tarahija.