Naslovnica VIJESTI INFO KARATISTI SAMBONA OSIGURALI NASTUP U REPREZENTACIJI BIH

KARATISTI SAMBONA OSIGURALI NASTUP U REPREZENTACIJI BIH

915

U subotu 30.septembra Mostar je bio domaćin Prvenstva Bosne i Hercegovine u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore (U21). Tehnički oganizator takmičenja koje je održano u Sportskoj dvorani Univerziteta „Džemal Bijedić“ u Mostaru bio je Karate klub „Neretva“ Mostar, pod pokroviteljstvom Karate saveza BiH.
Takmičenje je okupilo oko 130 klubova i više od 600 takmičara iz cijele Bosne i Hercegovine a Vogošću i Karate klub „Sambon“ predstavljalo je osam takmičara.
Dobro obavljene pripreme i odličan nastup na prvenstvu upotpunilo je čak pet osvojenih medalja. Jasmin Husejinović (U21 -75kg), Amer Varajić (U21 -84kg) i Muhamed Husejinović (kadeti +70kg) osvojili su bronzane medalje dok je Muamer Tarahija (juniori -61kg) u svojoj kategoriji završio kao drugi. Zlatnu medalju za „Sambon“ i titulu Prvaka BiH osvojio je Kenan Daut u kategoriji U21 +84kg.
Osvajanjem odličja njih petorica obezbjedili su učešće u Reprezentaciji BiH na Balkanskom prvenstvu dok će Kenan Daut nastupiti za najbolju selekciju Bosne i Hercegovine i na Svjetskom prvenstvu u Španiji.
Tim Karate kluba „Sambon“ u Mostaru predvodili su treneri Haris Fazlić i Kenan Alikadić a vrijedi spomenuti da su dobre nastupe na takmičenju zabilježili i Zerina Handžić, Asim Ćeman i Adis Murti no nisu uspjeli da se domognu pobjedničkog postolja.