Naslovnica VIJESTI INFO KARATISTI SAMBONA KAO DIO REPREZENTACIJE KS NAJUSPJEŠNIJA EKIPA KUPA ŠAMPIONA U PODGORICI

318

Danas su članovi Karate kluba Sambon u sastavu reprezentacije Kantona Sarajevo nastupili na Kupu šampiona u Podgorici. U konkurenciji 44 kluba i 69 prijavljenih ekipa iz 8 država, ekipa Kantona Sarajevo bila je najuspješnija ekipa turnira osvojivši novčanu nagradu od 500 eura.

Na turniru je nastupilo više od 700 takmičara a vogošćanski karatisti su osvojili 9 medalja. U ekipnoj konkurenciji zlatna odličja osvojile su Zerina Handžić i Sumejja Šejto (seniorke) kao i Nejla Mujković (juniorke), Sarah Čardaković (kadetkinje) osvojila je srebro a Nejla Hodžić (pionirke) bronzu. U pojedinačnoj konkurenciji Zerina i Sumejja još jednom su stigle do pobjedničkog podija, osvojivši srebrne medalje u konkurenciji seniorki. Dobar pojedinačni nastup imali su i Jasmin Husejinović (seniori) i Dželil Tvrtković (dječaci 13 godina) i iz Crne Gore vraćaju se sa bronzanim odličjima oko vrata. Klub je na ovom takmičenju predstavljao i Adel Karahasanović a bio je ovo odličan test za predstojeća takmičenja – Mawashi kup u Sarajevu, Vogošća Open 5.oktobra i Austria Wiena Open 19.oktobra.