Naslovnica VIJESTI INFO KADETI I JUNIORI UNISA PORAŽENI OD SARAJEVA

KADETI I JUNIORI UNISA PORAŽENI OD SARAJEVA

168

Kadeti i juniori FK Unis su odmjerili snage sa vršnjacima FK Sarajevo. Obje utakmice odigrane su u nedjelju na stadionu „Hakija Mršo“ u Vogošće, a pripale su gostujućim ekipama. U okviru trećeg kola Omladisnke lige BiH Grupa Centar kadetska selekcija FK Sarajevo bila je bolja od Unisovaca rezultatom 2:0. Golove su postigli Mehmedspahić i Karađuz. Narednu utakmicu kadeti Unisa igraju protiv Mladosti iz Doboj Kaknja.

Juniorska ekipa Unisa također nije uspjela ostvariti pobjedu u ovom kolu. U prvom poluvremenu susreta protiv Sarajeva domaći su ostali bez jednog igrača zbog isključenja golmana, a prije toga poništen je pogodak ekipi Admira Čehajića. Prvih 45 minuta zavšeno je 0:0. U nastavku meča osjetio se igrač manje što su gosti iskoristili i upisali pobjedu. Mrežu je načeo sa bijele tačke Amin Hodžić, gol je postigao i Haris Šošić, dok je dva pogotka postigao kapiten Sarajeva Tarik Čengić.  Unis je na otvaranju prvenstva upisao pobjedu protiv Igmana, ekipe koja se u narednom kolu sastaje sa prvoplasiranim Sarajevom.