Naslovnica VIJESTI INFO JUNIORI UNISA BOLJI OD NOVOG GRADA

JUNIORI UNISA BOLJI OD NOVOG GRADA

81

U okviru 6.kola Omladinske lige BiH grupa Centar 1 juniori FK Unis savladali su FK Novi grad rezultatom 3:1. U prvom poluvremenu na stadionu „Hakija Mršo“ mreže su mirovale. Obje ekipe imale su po nekoliko prilika. Za domaće prijetili su Avdagić i Dervišević, a za Novi grad Pamić i Amzai koji je pogodio stativu u 30.minuti utakmice. Drugo poluvrijeme pripalo je Unisu, redale su se prilike rezerviste Omerovića, a domaći su do pogotka došli u 61-oj minuti preko Vahidina Klačara iz jedne lijepe akcije domaćih. Samo dvije minute kasnije isti igrač je pogodio za 2:0. Nad Omerovićem je napravljen prekršaj, slobodan udarac izveo je Dervišević, a precizan ovog puta glavom bio je Klačar. U 75-oj minuti gostujući igrač u svom šesnaestercu igrao je rukom, a glavni sudija pokazao je na bijelu tačku. Klačar je izveo penal i bio precizan za hat trick. Gosti su do kraja uspjeli smanjiti na 3:1 autogolom Ivora Žlofa za konačnih 3:1.

Narednog vikenda na rasporedu je 7.kolo. Unis putuje u Foču kod Sutjeske, dok će ekipa Novog grada imati težak zadatak protiv Sarajeva. Nakon kompletiranog 6.kola Omladinske lige BiH grupa Centar 1 Unis sada ima dvije pobjede i tri poraza, na osmom je mjestu sa  šest osvojenih bodova. Ekipa Novog grada nalazi se na jedanaestom mjestu sa četiri osvojena boda. Utakmici juniora prethodio je meč kadeta Unisa i Novog grada. Prvu pobjedu ove sezone upisali su igrači Muhidina Zukića koji su slavili rezultatom 1:0.