Naslovnica VIJESTI INFO FUDBALSKA LIGA KANTONA SARAJEVO: UNIS I BUTMIR PODIJELILI BODOVE

FUDBALSKA LIGA KANTONA SARAJEVO: UNIS I BUTMIR PODIJELILI BODOVE

374

Unis je u okviru 6.kola fudbalske lige Kantona Sarajevo na stadionu „Hakija Mršo“ odigrao neriješeno 2:2 protiv Butmira. Golom Elmina Dokare domaći su došli u rano vodstvo. Gosti su nakon ovog pogotka u svojoj mreži uspjeli napraviti nekoliko dobrih prilika, čak su promašili penal, da bi u 35-toj minuti izjednačio Admir Mujkić za 1:1. Gotovo na početku drugog poluvremena Unisov golman je startovao van šesnaesterca i zaradio crveni karton, tako je Unis igrao sa igračem manje. Nekoliko minuta poslije povrijedio se i Amar Turbić koji je morao napustiti igru, a ranije je već tri izmjene napravio Džemo Smječanin, tako da je Unis od tada igrao sa 9 igrača. Dvije minute prije kraja utakmice Faris Ćatić je uspio dovesti ekipu Butmira u vodstvo 2:1. I kada su svi mislili da će gosti sa sva tri boda kući rezervista Nusret Muminović je pogodio za 2:2 i za veliku radost domaćih igrača i navijača.

U narednom kolu koje je ujedno i posljednje jesenjeg dijela prvenstva Unis gostuje Vrbanjuši, a Butmir na domaćem terenu igra protiv Igmana.