Naslovnica VIJESTI INFO FUDBALERI UNISA HIT PROLJEĆA U KANTONALNOJ LIGI

FUDBALERI UNISA HIT PROLJEĆA U KANTONALNOJ LIGI

456

Pobjedom u odgođenom susretu 14.kola Fudbalske lige Kantona Sarajevo protiv do sada neporaženog Jedinstva fudbaleri Unisa još jednom su potvrdili svoju dobru formu u proljetnom dijelu. Jedini gol u derbiju postigao je kapiten Vogošćana Alen Smajić u 35-oj minuti sa bijele tačke. Odličnu igru Unis je krunisao još jednim golom u 70-oj minuti, ponovo je strijelac bio Smajić, no glavni sudac ovog meča je, po mišljenju domaćih, neopravdao poništio gol. Na kraju je ostalo minimalnih 1:0 za Unis.
Sa ovim pogotkom Unis je stigao do brojke od ukupno 38 postignutih golova što ih čini najefikasnijom ekipom Grupe B. Samo u proljetnom dijelu, u pet odigranih susreta postigli su 18 golova i očekivati je efikasnu igru i u utakmicama koje slijede.
Unis se ponovo vraća na drugo mjesto na tabeli, sa 6 bodova zaostatka za liderom Jedinstvom. Za razliku od prošle sezone kada se za titulu prvaka igrao Play-Off (po dvije prvoplasirane ekipe iz obje grupe), za ovogodišnjeg šampiona Kantona Sarajevo razigravat će samo prvoplasirani iz Grupe A i Grupe B. Do kraja je ostalo da se odigraju još četiri kola, odnosno po tri utakmice jer i Unis i Jedinstvo će biti slobodni po jedan susret. Težak zadatak za Vogošćane da se probaju dočepati vrha…
U 15.kolu koje se igra ovog vikenda ekipa Unisa je slobodna. Sljedeći susret igraju tek za desetak dana kada će na stadionu u Vogošći u lokalnom derbiju dočekati ekipu Ozrena iz Semizovca. Utakmica Unis – Ozren igra se 6. ili 7.maja.