Naslovnica VIJESTI INFO FUDBALERI UNISA DEKLASIRALI BOJNIK

FUDBALERI UNISA DEKLASIRALI BOJNIK

375

U utakmici 3. kola Lige Kantona Sarajevo Grupa A FK Unis je ubjedljivo slavio pobjedu na svom terenu protiv FK Bojnika rezultatom 8:0. Unis je došao u rano vodstvo golom Hastora za 1:0. Nakon ovog pogotka mreže su mirovale. I jedni i drugi su imali po nekoliko šansi, ali se rezultat nije mijenjao. Na 2:0 povisio je Hrbinić 7 minuta prije kraja prvog poluvremena, a dvije minute poslije Hastor postiže svoj drugi pogodak, a treći za Unis. Rezultatom 3:0 otišlo se na odmor.

Nastavak utakmice potpuno je pripao Unisu. Igrala se deseta minuta drugog dijela kada Hrbinić pogađa za 4:0. Nakon nekoliko propuštenih prilika i rezervista Hujić se uspijeva upisati u strijelce za 5:0. Desetak minuta prije kraja utakmice Hrbinić je postigao het trik, da bi do kraja pogodili Ahmetović i mladi Ali Shanan za konačnih 8:0.

Ovo je Unisu bila druga pobjeda ove sezone i sada ima 6 bodova sa gol razlikom 14:2. Porazom Bojnik ostaje na zadnjem mjestu. U narednom kolu Unis igra u Župči protiv Mladosti a Bojnik dočekuje Igman.