Naslovnica VIJESTI INFO FK UNIS OSVAJAČ 21. MALONOGOMETNOG TURNIRA „VOGOŠĆA 2019“

FK UNIS OSVAJAČ 21. MALONOGOMETNOG TURNIRA „VOGOŠĆA 2019“

493

U finalnoj utakmici koja je odigrana večeras FK Unis je savladao ekipu Hotonja rezultatom 2:0. Prvo poluvrijeme pripalo je Unisu koji je u desetoj minuti preko kapitena Alena Smajića došao u vodstvo. Sa minimalnom prednosti završilo se prvo poluvrijeme. U nastavku dobru igru svoje ekipe i drugim pogotkom krunisao je Smajić u 23.minuti za konačnih 2:0.

Za najboljeg golmana turnira proglašen je Adnan Ahmetspahić iz Hotonja, za najboljeg strijelca Alen Smajić i za najboljeg igrača Edis Mršo iz ekipe FK Unis. Treće mjesto na ovogodišnjem turniru osvojila je ekipa Blagovac Caffe Bar No Exit koja je rezultatom 3:2 savladala Patriotsku ligu Vogošća. U toj utakmici dva gola za Patriotsku ligu postigao je Duraković, dok su golove za Blagovac postigli Hasić, Efendić i Merdan.

Turnir se igrao u povodu Dana reintegracije Općine Vogošća, a organizatori su bili JOB Vogošća i Općina Vogošća.