Naslovnica VIJESTI INFO FK UNIS I ORAHOV BRIJEG U FINALU 22. TRADICIONALNOG MALONOGOMETNOG TURNIRA „VOGOŠĆA...

FK UNIS I ORAHOV BRIJEG U FINALU 22. TRADICIONALNOG MALONOGOMETNOG TURNIRA „VOGOŠĆA 2020“

247

U polufinalnim utakmicama 22. Tradicionalnog malonogometnog turnira „Vogošća 2020“ pobjede su ostvarile ekipe FK UNIS i ORAHOV BRIJEG. Oni su večeras u Sportskoj dvorani „Amel Bečković“ bili uspješniji od svojih protivnika i u nedjelju će se boriti za titulu i pobjednički pehar.
U duelu sa ekipom SŠC VOGOŠĆA iskusni igrački FK UNISA poveli su već u prvoj minuti preko Kokolarija koji je sedam minuta kasnije udvostručio vodstvo. „Unisovci“ su držali konce igre u svojim rukama i u drugom poluvremenu sa dva nova pogotka – Smajić u 28-oj i Imamović u 30-oj, zakazali su odbranu prošlogodišnje titule.

Protivnici u finalu biće im igrači ORAHOVOG BRIJEGA koji su u drugoj polufinalnoj utakmici savladali HOTONJ. Već nakon 12 minuta utakmice vodili su sa 2:0 golovima Hodžića i Mujezinovića a nadu za Hotonj probudio je Smječanin u 15-oj minuti za 2:1. Ipak u završnici prvog poluvremena dva nova pogotka za Orahov brijeg (Ligata i Mujezinović) i veliko vodstvo od 4:1.
U 33-oj minuti Šahović je postigao drugi gol za Hotonj ali više od toga prošlogodišnji finalisti nisu uspjeli. Do kraja smo vidjeli još dva pogotka Hodžića (33. i 40. minuta) za njegov novi hat trick i plasman u finale.

Konačni rezultati polufinalnih utakmica: FK UNIS – SŠC VOGOŠĆA 4:0, ORAHOV BRIJEG – HOTONJ 6:2. Završnica turnira igra se u nedjelju 23. februara. Od 15 sati u duelu za treće mjesto sastaju se SŠC VOGOŠĆA i HOTONJ dok će u finalnom duelu od 17 sati snage odmjeriti FK UNIS i ORAHOV BRIJEG. U revijalnom meču koji se igra od 16 sati sastaju se kadeti FK Unis i NK Ozren.