Naslovnica VIJESTI INFO FK MOŠĆANICA PIŠE HISTORIJU PLASMANOM U DRUGU LIGU FBIH

FK MOŠĆANICA PIŠE HISTORIJU PLASMANOM U DRUGU LIGU FBIH

338

Na stadionu „Hakija Mršo“ u Vogošći odigrana je finalna utakmica Kantonalne lige Sarajevo u kojoj su snage odmjerili FK Mladost iz Župče i FK Mošćanica iz Starog Grada. Već na početku utakmice igrači Mošćanice su došli u rano vostvo. Nakon jedne akcije pogodak u trećoj minuti postigao je Semir Krakonja za 1:0. U ostatku prvog dijela mnogobrojni gledatelji na stadionu vidjeli su nekoliko prilika na obje strane ali se rezultat nije mijenjao, ostalo je 1:0 za Mošćanicu. U drugom poluvremenu nešto više loptu u svom posjedu imali su igrači Mladosti koji su pokušavali doći do poravnanja ali u tome nisu uspjeli. Kiša koja je u drugom dijelu konstantno padala uticala je na kvalitet igre obje ekipe, Mošćanica je uspjela sačuvati svoju mrežu i na kraju je slavila historijski uspjeh – ulazak u Drugu ligu FBiH grupa Centar. Igračima iz Župče ostaje žal za pobjedom i plasmanom u viši rang iako su tokom cijele sezone bili neporaženi.