Naslovnica VIJESTI INFO EKIPE ORAHOVOG BRIJEGA I SAJMIR TIHOVIĆA U FINALU MALONOGOMETNOG TURNIRA „VOGOŠĆA 2018“

309

Treću godinu zaredom u finalu Malonogometnog turnira u Vogošći sastaju se ekipe „Orahovog brijega Zamm MC“ i „Sajmir Tihovića“. Oni su u polufinalnim mečevima bili uspješniji od „SŠC Vogošća“ i „MNK Vogošća“.
Ekipa „Orahovog brijega“ možda lakše i od očekivanog savladala je u prvoj polufinalnoj utakmici „SŠC Vogošća“ sa 4:0. Već nakon 12 minuta i visokih 3:0 (dva pogotka Šečića i jedan Salčina) bilo je jasno da će igrači Muamera Muftića još jednom u borbu za titulu a tačku na i stavio je kapiten Mujezinović u 23-oj minuti za konačnih 4:0.
Drugo polufinale između „Sajmir Tihovića“ i „MNK Vogošća“ bilo je dosta neizvjesnije. Šansi je bilo i na jednoj i na drugoj strani no mreže su mirovale sve do 31.minute kada je mrežu „MNK Vogošća“ pogodio Kenan Sućeska za vodstvo „Sajmir Tihovića“ od 1:0. Četiri minute kasnije igrači „MNK Vogošća“ imali su priliku za izjednačenje. Golman „Sajmira“ pravi prekršaj u svom kaznenom prostoru ali se za grešku iskupljuje odbranivši penal kapitena „MNK Vogošća“ Bektića. Iako su igrači „MNK Vogošća“ pokušavali svim silama da dođu do izjednačenja gol do kraja postižu ponovo igrači „Sajmir Tihovića“, tačnije Erdin Ramić u 39-oj minuti za konačnih 2:0.
U petak 23.februara, u završnici Jubilarnog 20. malonogometnog turnira „Vogošća 2018“ gledaćemo i treći put u nizu duel između „Sajmir Tihovića“ i „Orahovog brijega“. Prošle godine slavili su igrači „Sajmira“ a godinu prije ekipa „Orahovog brijega“. Ko će biti uspješniji ovaj put, ostaje da se vidi u petak u 20:30. Prije ovog meča, u utakmici za treće mjesto od 18:45 sastaju se „MNK Vogošća“ i „SŠC Vogošća“. Završnicu turnira uveličat će i dvije revijalne utakmice. Od 18 sati sastaju se djevojke Gender promotivnih timova „Nova žena“ iz Ilijaša i Vogošće a od 19:45 snage će odmjeriti ekipe veterana općine Vogošća i općine Ilijaša.