Naslovnica VIJESTI INFO EKIPA MZ TIHOVIĆI SAJMIR POBJEDNIK TRADICIONALNOG PRVOMAJSKOG TURNIRA U MALOM FUDBALU „VOGOŠĆA...

EKIPA MZ TIHOVIĆI SAJMIR POBJEDNIK TRADICIONALNOG PRVOMAJSKOG TURNIRA U MALOM FUDBALU „VOGOŠĆA SEMIZOVAC 2016“

468

U finalu Tradicionalnog prvomajskog turnira u malom fudbalu „Vogošća Semizovac 2016“ sastali su se ekipe „Aktiva 2014 BM Logistic“ i „MZ Tihovići Sajmir“ – dvije ekipe koje su i najviše pokazale tokom dva dana odigravanja turnira. Duel ekipa koje su u prethodnim utakmicama postizali najviše golova („Aktiva 2014“ gol razlika do finala 11:4, „MZ Tihovići“ gol razlika do finala 22:4) odlučio je samo jedan pogodak – gol Mehmedalije Tihića u 36-oj minuti za pobjedu „MZ Tihovići Sajmir“.
Više golova bio je u duelu za treće mjesto između ekipa „MZ Gora“ i „MZ Vogošća 1“. Nakon što je prvo poluvrijeme završeno prednošću „MZ Vogošća 1“ od 3:1 (Nurko, Ušanović, Konaković – Dervišević) u drugom poluvremenu uslijedio je prekret sa čak 8 golova za ekipu „MZ Gora“ (5 golova Merseda Smajlovića i po jedan Adisa Derviševića, Edisa Bešlije i Senada Hajre) za pobjedu od 9:3 i osvajanje trećeg mjesta.
Svečanom dodjelom priznanja završen je ovogodišnji Turnir. Priznanje za Fair-play pripalo je ekipi „MZ Vogošća 1“ dok su za najbolje pojedince Turnira proglašeni Elmedin Neretljak (najbolji golman – ekipa „Aktiva 2014 BM Logistic“), Slavko Slamnik (najbolji strijelac sa 7 postignutih golova – ekipa „MZ Tihovići Sajmir“) i Sanin Hastor (najbolji igrač Turnira – ekipa „MZ Tihovići Sajmir“). Slijedeći prijeratnu tradiciju najboljoj ekipi pored pehara i zahvalnice pripalo je i pečeno jagnje. Turnir je svečano zatvorio načelnik Općine Vogošća Edin Smajić.

UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO
MZ GORA – MZ VOGOŠĆA I 9:3 (1:3)
Sportska dvorana OŠ „Porodice ef Ramić“ Semizovac; gledalaca: 150; sudije: Amir Omerbašić, Edin Redžovič
Strijelci: 9’ 0:1 Nurko, 13’ 1:1 Dervišević, 18’ 1:2 Ušanović, 20’ 1:3 Konaković, 21’ 2:3 Smajlović, 22’ 3:3 Bešlija, 24’ 4:3 Smajlović, 26’ 5:3 Hajro, 29’ 6:3 Smajlović, 33’ 7:3 Dervišević, 38’ 8:3 Smajlović, 39’ 9:3 Smajlović
MZ GORA: Irhad Trebinjac, Senad Hajro (cap), Elvir Kerla, Edis Bešlija, Mersed Smajlović, Adis Dervišević, Elmir Kerla; službeni predstavnik: Nermin Hajro
MZ VOGOŠĆA I: Rešid Muhić, Almir Krndžija, Mehmed Jahić, Adnan Nurko, Kenan Ušanović, Haris Kratovac, Muamer Husejnović, Adi Konaković (cap), Anel Selimović; službeni predstavnik: Dino Alić

FINALE
MZ TIHOVIĆI SAJMIR – AKTIVA 2014 BM LOGISTIC 1:0 (0:0)
Sportska dvorana OŠ „Porodice ef. Ramić“ Semizovac; gledalaca: 200; sudije: Amir Omerbašić, Edin Redžović
Strijelac: 36’ 1:0 Mehmedalija Tihić
MZ TIHOVIĆI: Nulzer Begić, Haris Sućeska, Džemo Kožljak, Mehmedalija Tihić, Ibrahim Hrvat, Sanin Hastor, Alen Smajić; službeni predstavnik: Safet Kožljak
AKTIVA 2014: Elvedin Neretljak, Šahin Hrustić, Muslija Kovačević, Muamer Srna, Kenan Kerla, Harun Zehić, Emir Klančević, Esmir Helja; službeni predstavnik: Mirsad Piknjač