Naslovnica VIJESTI INFO EHF CHALLENGE KUP: BORAC USPJEŠNIJI OD VOGOŠĆE U PRVOM SUSRETU

EHF CHALLENGE KUP: BORAC USPJEŠNIJI OD VOGOŠĆE U PRVOM SUSRETU

121

RK Borac u prvom susretu 3.kola EHF Challenge kupa koji se igrao u Vogošći savladao je RK Vogošća Poljine Hills rezultatom 23:22. Rukometaši Borca su bolji otvorili susret i konstantno imali prednost. Maksimalnih +4 bilo je u 25-toj minuti, ali su Vogošćani uspjeli do kraja izjednačiti i na odmor se otišlo neriješenim rezultatom 10:10. Početak drugog poluvremena pripao je domaćoj ekipi koja je u 37-oj minuti imala +3, bilo je 14:11. Međutim gosti su okrenuli rezultat u svoju korist prvenstveno boljoj igri u odbrani i tehničkim greškama Vogošće. U finišu Borac je uspio sačuvati prednost i utakmica se završila rezultatom 23:22. Almir Osmanhodžić bio je najefikasniji sa 7 postignutih golova, po 5 su postigli Boris Bosić i na drugoj strani Vladan Đurđević i Bojan Rađenović.

Treba istaći da su u prvom poluvremenu direktne crvene kartone zaradili Selvedin Omahić u 15.minuti i Stefan Miljković dvije minute poslije. Revanš susret šesnaestine finala Challenge kupa se igra 24. novembra u Banja Luci.