Naslovnica VIJESTI INFO DRUGI DOMAĆI PORAZ RUKOMETAŠA VOGOŠĆE, BODOVI IDU U LJUBUŠKI

DRUGI DOMAĆI PORAZ RUKOMETAŠA VOGOŠĆE, BODOVI IDU U LJUBUŠKI

150

U susretu 14.kola Premijer rukometne lige BiH ekipa Vogošće poražena je na domaćem terenu od ekipe Izviđača iz Ljubuškog rezultatom 24:31.
Sami početak susreta protekao je u izjednačenoj igri sa malom prednošću domaće ekipe, sve do 17-te minute kada gosti nakon vodstva Vogošće od 8:6 prave veliku seriju od 8-1 i u potpunosti preokreću rezultat. Poluvrijeme je završilo rezultatom 12:16 a tu prednost igrači Izviđača uspijevaju sačuvati većim tokom drugog dijela, bez obzira na sve pokušaje Vogošćana. Gosti su bili konkretniji, pokretljiviji u odbrani, efikasniji u napadu. Sve je to rezultiralo konačnim rezultatom od +7 za Izviđač. Sa po 11 postignutih golova predvodili su ih Alilović i Delić a odlični Mandić na golu skupio je 18 uspješnih odbrana. U redovima Vogošće svi su se uklopili u sivilo ekipe, tek je pred kraj meča malo iskočio Bošković koji je susret završio sa 5 postignutih golova. Golman Vogošće Efendić skupio je 10 uspješnih odbrana.
Do kraja jesenjeg dijela Premijer lige BiH ostalo je da se odigra još 15. kolo. Ono je na programu u srijedu 18. decembra a Vogošća će u posljednjem kolu jeseni gostovati u Gornjem Vakufu zahuktaloj Slogi.
Nakon visočke Bosne i „Skauti“ su odnijeli puni plijen iz dvorane „Amel Bečković“. Dodajmo tome i onaj domaći remi sa Slavijom sa starta prvenstva te nijedan osvojeni bod na gostovanju i kao rezultat dobijamo tek 13. mjesto na tabeli i svega 16 osvojenih bodova. Vogošća je u teškoj situaciji i pred stručnim štabom je težak zadatak da se zimska pauza iskoristi na najbolji način, da se poslože kockice za izlazak iz krize. Ambicije Vogošćana su da se izbori izlazak u Evropu i u narednoj sezoni a to iz kola u kolo sve više liči na nemoguću misiju.