Naslovnica VIJESTI INFO ČLANOVI JUDO KLUBA „CHAMPION“ NASTUPILI NA MEMORIJALU „VINKO ŠAMARLIĆ“

ČLANOVI JUDO KLUBA „CHAMPION“ NASTUPILI NA MEMORIJALU „VINKO ŠAMARLIĆ“

314

Memorijalni međunarodni judo turnir „Vinko Šamarlić“ u subotu 11. septembra doživio je svoje 29-to izdanje. Među više od 300 takmičara iz BiH i regiona koji su nastupili na turniru bilo je i osam takmičara Judo kluba „Champion“ iz Vogošće koji su se kući vratili bogatiji za deset novih medalja – 2 zlatne, 3 srebrne i 5 bronzanih.
Po dvije medalje osvojili su Ahmed Mehić (zlato U15 stariji pioniri -34kg i bronza U13 mlađi pioniri -34kg) i Ensar Hadžiavdić (srebro U15 stariji pioniri -60kg i bronza U13 mlađi pioniri -60kg). U konkurenciji U9 mlađi poletarci -42kg Muhamed Hurić je bio najbolji i osvojio je zlatnu medalju. Srebrnim odličjem okitili su se Eldin Avdić (U13 mlađi pioniri -50kg) i Emir Suljagić (U15 stariji pioniri -73kg). U konkurenciji kadeta/kadetkinja U18 treće mjesto i bronzane medalje na Grbavici osvojili su Mirha Kulenović (-70kg), Ahmet Hadžiavdić (-90kg) i Ilhan Letuka (-73kg).